Орхоепідидиміт

Опубліковано в Хвороби чоловічих статевих органів

Епідидиміт (запалення придатка яєчка) може бути або ускладненням простатиту, або розвинутися незалежно від нього. У першому випадку причини і профілактика епідидиміту аналогічні таким при простатиті. Причинами самостійного розвитку запалення придатка яєчка можуть бути чинники як загальні (інфекційні хвороби), так і місцеві (травма або переохолодження органів мошонки).

Інфекційний чинник зазвичай є основною причиною, а переохолодження і місцева травма сприяють осіданню і розвитку інфекції в придатку яєчка, порушуючи його кровотік і лімфообіг. Двосторонній епідидиміт, якщо він переходить в хронічну форму, загрожує безпліддям, оскільки призводить до порушення прохідності придатків яєчок для сперматозоїдів. Прогрес епідидиміту може створити умови для поширення запального процесу на яєчко (орхоепідидиміт), що спричинює порушення ендокринної (гормональної) функції яєчка.

Таким чином, епідидиміт і орхоепідидиміт, багаті такими серйозними ускладненнями, як безпліддя, розлади статевої функції, порушення гормонального балансу в організмі. Звідси витікає важливість профілактики захворювань. З тих же причин важливо мати правильні уявлення про причини орхіту (запалення яєчка), що не пов'язаний з епідидимітом. Орхіт частіше зустрічається у дітей як ускладнення загальних інфекційних захворювань (тифи, бруцельоз і ін.), причому особливо після епідемічного паротиту (свинка). Окрім безпліддя, перенесений в дитинстві орхіт може загрожувати ендокринною недостатністю, тобто зменшенням продукції чоловічих статевих гормонів і розвитком євнухоїдизму.