Трихомоноз

Опубліковано в Хвороби, що передаються статевим шляхом

Специфічне ураження сечостатевих органів, обумовлене вагінальною трихомонадою називається сечостатевим  трихомонозом.

Трихомоноз - широко поширене паразитарне захворювання. Щорічно в світі захворюють на трихомоноз близько 180 млн  чоловік.  У  чоловіків захворювання  нерідко буває  транзиторним,  асимптомним, діагностується важко,  а тому і реєструється значно рідше, аніж у жінок.

Сечостатевий трихомоноз  являє собою інфекцію,  що передається, як правило,   статевим шляхом  і нерідко поєднується з гонококами, хламідіями,  мікоплазмами, гарднерелами   та   грибами Сandida. Нестатевий  шлях  передачи інфекції практичного значення не має.

Трихомонада -  специфічний  паразит людини,   в природних умовах не викликає захворювання у тварин.  Вагінальні трихомонади не можуть  існувати  поза людського організму,  тому сечостатевий трихомоноз таке ж специфічне захворювання як і гонорея.

Джерелом інфекції є тільки люди з клінічно вираженим або асимптомним трихомонозом. Як правило, зараження відбувається під час статевого  контакту.  Ректальні та орогенітальні контакти не призводять до зараження, оскільки вагінальні трихомонади не виживають в ротовій порожнині та прямій кишці.  Позастатеве зараження зустрічається вкрай рідко, переважно у дівчат. Воно можливе тому, що в шматочках слизу або гною паразити нетривалий час зберігають свою активність.  Непряме зараження  через  забруднені виділеннями хворих  предмети гігієни,  білизну відбувається в тих же умовах,  що і  позастатеве  зараження  гонореєю.  Водний  шлях інфікування останнім часом цілковито відкидається.

Імовірність зараження під час статевого контакту  є  доволі високою, причому контагіозність не залежить від форми трихомонозу. Частота виявлення паразитів у жінок - джерел  зараження трихомонозом чоловіків - наближається до 100%.  Та все ж паразитів знаходять у 60-80%  чоловіків, що мали статеві контакти з хворими на трихомоноз жінками.

Якщо у джерела зараження є змішана трихомонадно-гонорейна інфекція, то у статевого партнера може виникнути або також гонорейно-трихомонадне запалення, або тільки гонорейний або тільки трихомонадний процес.  Тому  всі статеві партнери хворих на трихомоноз повинні так само ретельно обстежуватись і на гонорею. Одним з найбільш ефективних засобів профілактики захворювання є презервативи.