Ендометрит

Опубліковано в Хвороби жіночих статевих органів

Ендометрит - запалення слизової оболонки матки. Запалення викликається гнієродними мікробами, з яких найбільше значення має патогенний золотистий стафілокок; можливе ураження туберкульозними мікобактеріями. Частіше пов'язано з післяабортною інфекцією, але може розвиватися після менструацій, внутрішньоматочних діагностичних маніпуляцій (зондування, вискоблювання). Некроз ендометрію призводить до його відторгнення, кровотечі, появи рідких гнійно-кров'яних білей. Процес може поширюватися на міометрій з розвитком метриту або метроендометриту.

Свербіння вульви

Опубліковано в Хвороби жіночих статевих органів

Свербіння вульви відносять до передракових захворювань зовнішніх статевих органів. Виникає у жінок в період клімаксу або після менопаузи. Часто поєднується з лейкоплакією. Хворі підлягають систематичному спостереженню гінеколога і онколога.

Сальпінгіт

Опубліковано в Хвороби жіночих статевих органів

Сальпінгіт - запалення маткових труб. Найчастіше супроводжується одночасним запаленням яєчників. Викликається різною мікрофлорою (стафіло- та стрептококи, ешерихії, гонококи, мікобактерії туберкульозу тощо). Процес починається зі слизової оболонки труби (ендосальпінгіт), потім переходить на м'язову оболонку і її серозний покрив. В результаті процесу злипання складки внутрішньої оболонки маткових труб спаюються, виникає їх непрохідність. Накопичення ексудату призводить до розвитку гідросальпінксу, гною - піосальпінксу, крові - гематосальпінксу.

Поліпи шийки і тіла матки

Опубліковано в Хвороби жіночих статевих органів

Поліпи шийки і тіла матки - патологічна для матки проліферація залозистого епітелію ендометрію або ендоцервіксу на тлі запального процесу, що перебігає хронічно. У генезі поліпів, особливо маткових, грають роль гормональні порушення. Розпізнавання інколи можливо при огляді шийки матки за допомогою дзеркал.

Передменструальний синдром

Опубліковано в Хвороби жіночих статевих органів

Передменструальний синдром - розлад функцій нервової, серцево-судинної і ендокринної системи в другій половині менструального циклу. Спостерігається частіше у віці 16-20 років і після 35 років. Порушення функції гіпоталамо-гіпофізарної системи призводить до змін другої фази циклу (брак гормону жовтого тіла) і підвищеного виділення антидіуретичного гормону, що веде до розладу функції наднирників: підвищенню виділення апьдостерону, затримці рідини в організмі, накопиченню натрію, збідненню калієм.

Оофорит

Опубліковано в Хвороби жіночих статевих органів

Оофорит - запалення яєчників, що часто поєднується із запаленням маткових труб (сальпінгіт). Збудники - стафіло-, стрептококи, ешерихії, гонококи, мікобактерії туберкульозу і інші мікроби. В більшості випадків яєчники уражаються повторно внаслідок сальпінгіту. Запально-змінена маткова труба спаюється з яєчником, утворюючи єдиний запальний конгломерат. Утворення гною в матковій трубі призводить до розплавлення тканини яєчника з розвитком тубооваріального запального утворення.

Лейкоплакія вульви

Опубліковано в Хвороби жіночих статевих органів

Лейкоплакія вульви шийки матки відноситься до передракових захворювань; характерні явища гипер- і паракератозу з подальшим розвитком склеротичного процесу, виникненням на зовнішніх статевих органах і вагінальній частині шийки матки білуватих плям, що не знімаються ватяним тампоном.